DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Deklaracja dostępności strony internetowej www.wieliczka.pinb.gov.pl

Wstęp Deklaracji

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wieliczce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: do strony internetowej www.wieliczka.pinb.gov.pl

Data publikacji strony internetowej: 2023-01-05

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-09-07

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego jest częściowo zgodną z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Ułatwienia na stronie podmiotowej Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Strony posiada następujące ułatwienia:

  • podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery)
  • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
  • możliwość zwiększenia interlinii oraz odstępów pomiędzy literami
  • mapa strony
  • focus wokół elementów nawigacyjnych

Przygotowanie deklaracji dostępności 

Data sporządzenia deklaracji: 2023-01-05

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-02-24

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny, którą przeprowadzili pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wieliczce.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Angelika Jórasz

e-mail: info@wieliczka.pinb.gov.pl

Telefon: 12 288 04 88

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej po wcześniejszym skontaktowaniu się z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Wieliczce istnieje możliwość zapewnienia usługi tłumacza Polskiego Języka Migowego telefonicznie pod numerem: +48122880488, pocztą e-mail: info@wieliczka.pinb.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres: ulica Grottgera 30, 32-020 Wieliczka.

 

Wniosek o zapewnienie dostępności

Wniosek_o_zapewnienie_dostępności

Wniosek_o_zapewnienie_dostępności

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wieliczce znajduje się przy ul. Grottgera 30 w Wieliczce.

Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Miejsce parkingowe oznaczone jest znakiem poziomym. Przestrzeń manewrowa wokół głównego wejścia jest większa niż 150 cm x 150 cm. Do budynku można wejść bezpośrednio z parkingu za pomocą schodów lub pochylni.

Przed budynkiem zamontowano zadaszenie. Do budynku można wejść z psem asystującym i z psem przewodnikiem. Budynek jest oznakowany tablicami informacyjnymi. Wejście do budynku otwiera się automatycznie.

Przestrzenie komunikacyjne w budynku są wolne od barier pionowych i poziomych. Budynek wyposażony jest w windę. Szerokość wejścia do windy wynosi 90 cm. Winda posiada komunikat głosowy o numerze piętra.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową usytuowana jest na II piętrze budynku. Po obu stronach muszli ustępowej zamontowano uchylne poręcze.

 Przy stanowisku obsługi klienta zamontowano pętlę indukcyjną. 

Wejście do budynku

Przejdź do treści